Iggy Pop / Tarwater / Alva Noto – Leaves Of Grass

5 lutego ukazała się EP-ka tria: Iggy Pop, Tarwater i Alva Noto.

Tytuł minialbum „Leaves Of Grass” (Morr Music) nawiązuje do jednego z najsłynniejszych zbiorów poezji amerykańskiego poety Walta Whitmana. Podział ról na tym wydawnictwie przebiegł w sposób naturalny, bowiem Iggy Pop zajął się słowem mówionym (recytuje wiersze Whitmana), a Alva Noto i Tarwater stworzyli warstwę dźwiękową do poszczególnych fragmentów – dwa ostatnie nagrania „To The Garden The World” i „Leaves Of Grass” to wynik współpracy Popa z Tarwater, zaś reszta utworów należy do duetu Pop-Alva Noto.

Ostatnimi czasy Alva Noto pojawia się w różnych kolaboracjach. Jedną z najświeższych prac jest ścieżka dźwiękowa do filmu „The Revenant” („Zjawa”) w reżyserii Alejandro G. Iñárritu, gdzie niemiecki producent połączył siły z Ryuichi Sakamoto i Bryce’em Dessnerem z The National.

Wielka poezja Whitmana przepuszczona przez głęboki głos Popa wypada wyśmienicie, z kolei dźwięki towarzyszące monologom Amerykanina, to sprawnie skonstruowane tło w oparciu o elektroniczno-akustyczne aranżacje. Przyznam, że całość rozbudza ciekawość i chciałbym więcej. Z jednym zastrzeżeniem: poproszę o większą porcję muzyki od Tarwater. Gdyby szukać jakiś porównań to EP-ce „Leaves Of Grass” zdecydowanie bliżej do tego, co zaproponował w 2015 roku Jeff Bridges na „Sleeping Tapes”.

Strona Morr Music: www.morrmusic.com

Strona Facebook: www.pl-pl.facebook.com/morrmusicberlin/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d blogerów lubi to: