Mono – Requiem For Hell

Grupa Mono opublikowała swój dziewiąty album studyjny. Czy granie gitarowego post-rocka ma jeszcze dzisiaj sens?    

Po dwuletniej przerwie, bo tyle minęło do wydania „The Last Dawn/ Rays Of Darkness”, japoński kwartet zdecydował się przedstawić nowy materiał, pt. „Requiem For Hell”. Ale chciałbym na moment wspomnieć o ich poprzednim wydawnictwie. Utwór Mono – „Where We Begin” z „The Last Dawn” pojawił się jako część ścieżki dźwiękowej do krótkometrażowego filmu Mitsuyo Miyazakiego o takim samym tytule. W 2015 roku muzyka Japończyków została nagrodzona na festiwalu filmowym w Kalifornii (International Festival of Cinema).

Wszystkie nagrania z „Requiem For Hell” napisał gitarzysta Takaakira „Taka” Goto, a do tego pod wpływem książki Dantego Alighieri – „Boska Komedia”. Drugim takim czynnikiem było urodzenie się córki ich przyjaciela, a dokładnie Jeremy’ego (szefa wytwórni Temporary Residence). Członkowie Mono postanowili wpleść do kompozycji „Ely’s Heartbeat” bicie serca tego dziecka. Dodam, że „Requiem For Hell” wyszło spod producenckich palców Steve’a Albiniego.

Muszę przyznać, że Mono zaskoczyli mnie pozytywnie prawie 18-minutowym „Requiem For Hell” czy nieco krótszym „Death In Rebirth”. W tytułowym fragmencie to zdecydowanie bliżej im do noise-rocka. Choć moimi ulubionymi pozostają „Ely’s Heartbeat” oraz przestrzenne, nostalgiczne, filmowe i bardzo nastrojowe „The Last Scene”. Nawiązując do powyższego pytania z początku wpisu: czy granie gitarowego post-rocka ma nadal sens? Ma. Ale pod warunkiem, że biorą się za to muzycy z Mono!

14.10.2016 | Pelagic Records

Niebawem zespół Mono zagra w Polsce dwa koncerty:

28.11.2016 – Gdańsk, B90

29.11.2016 – Wrocław, Firlej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: