Wayne Graham – Mexico

Ten zespół tworzą dwaj bracia z Kentucky. Jeżeli lubicie muzykę Calexico, Wilco, Bonnie’ego ‚Prince’a’ Billy’ego czy Elliotta Smitha, to i polubicie Wayne Graham.  

Kenny Miles (wokal, gitara, fortepian) i Hayden Miles (perkusja) to młodzi artyści mający zaledwie po dwadzieścia kilka lat, ale bardzo zdolni. Pochodzą z uroczego miasta Whitesburg położonego w stanie Kentucky. Ponoć obszar tej mieściny uważa się jako jeden z najbiedniejszych regionów USA. Przede wszystkim jest to górnicze zagłębie, które od połowy lat 70. roku pozostaje w stanie ciągłego kryzysu. Mało tego, jest tam najniższy dochód w przeliczeniu na jednego mieszkańca, najkrócej żyją tam ludzie i dominuje ustój republikański.

Chłopaki zarejestrowali swoje utwory nie tyle w garażu, co w piwnicy, czyli wszystko się zgadza, bowiem płyta „Mexico” to w zasadzie podziemne alternatywne country. Choć zaznaczam, że bracia nie grają mrocznych pieśni, wręcz przeciwnie – jest w nich dużo ciepła, analogowego brzmienia i bezpretensjonalnej pogody ducha. Po chwili zastanowienia, uznałem, że barwa głosu Kenny’ego Miles’a najbardziej mi przypomina Jeffa Tweedy’ego z Wilco. No i samą muzyką Wayne Graham umieściłbym gdzieś między Wilco a Calexico. Dla mnie „Mexico” ma dużo z jesieni, ale takiej melancholijnej, słonecznej i kolorowej.

07.10.2016 | K&F Records / Hometown Caravan

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: