EABS – PUZZLE Mixtape

Grzechem byłoby wymazać z pamięci pięć lat intensywnych jam session, jakie odbyły się w ramach wrocławskiego cyklu Electro-Acoustic Beat Sessions. Polska wytwórnia Astigmatic Records uwieczniła na kasecie wybrane sesje. Małego tego, wydawcy udostępnili taśmę do darmowej dystrybucji.

Materiał, który słyszymy na taśmie „PUZZLE Mixtape” pochodzi z lat 2012 – 2014 i został zarejestrowany w trakcie czwartkowych spotkań w nieistniejących już wrocławskich Puzzlach. Trzeba było jednak trochę czasu, żeby wykrystalizował się ostateczny skład EABS składający się z takich muzyków jak Marek „Student A” Pędziwiatr (fortepian, wokal), Marcin Rak (perkusja), Vojto Monteur (gitara), Piotrek Mazur (bas), Spisek Jednego (gramofony), Olaf Węgier (saksofon) i Jakub Kurek (trąbka). Ich projekt uznany za Wrocławskie Artystyczne Odkrycie 2013 roku, zdobył prestiżową nagrodę WARTO – przyznawaną przez „Gazetę Wyborczą”.  

EABS tworząc te sesje chcieli złożyć między innymi hołd dla Ahmada Jamala, Gila Scotta Herona, J Dilli, Pete Rocka oraz wielu innych muzycznych legend. Nie byłoby to tak spektakularne wydarzenie, gdyby nie fakt, że w jam session wzięło udział mnóstwo znakomitych wokalistów głównie z Wielkiej Brytanii i USA. Na „PUZZLE Mixtape” słyszymy głos amerykańskiego rapera Kendricka Jeru Davisa (aka Jeru The Damaja), M.E.D.’a, Pauliny Przybysz i Coultraina + Bena LaMar Gaya. Całość ułożyła się w bardzo przyjemny strumień muzycznego dialogu z pogranicza nu jazzu, soulu, funku, hip-hopu i elektroniki.

 

„PUZZLE Mixtape” można za darmo pobrać na stronie internetowej: www.eabs.pl

Materiał dostępny będzie również na kasecie w limitowanej edycji 200 sztuk, które także będą dostępne za darmo. Szukajcie ich na koncertach EABS oraz w sklepach tj. AsfaltShop, Paul’s Boutique, Vinylgate, SideOne.   

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: