RSS B0YS / Ventolin – The game YS R0TTYN

Pochód Eresów wciąż trwa, bo wydali trzecie w tym roku wydawnictwo. Tym razem wespół z reprezentantem kraju wojaka Szwejka, czyli Ventolinem.

Duet RSS BoYS przysłowiowo robi swoje. Początek 2016 roku zainaugurowali publikując kasetę „Body Flow” (recenzja) nakładem duńskiego labelu Speaker Footage, później wypuścili jeszcze lepszy materiał, pt. „M0nkyy Blood” (Mik.Musik.!., recenzja). Teraz ukazał się kompaktowy split „The game YS R0TTYN”. Po jednej stronie, dwa nagrania naszych („BRYYN DRYYN”, „YGYPT”) i remiks w wykonaniu Czecha, a po drugiej – Ventolin i jego utwory („Knee jerk perk”, „Snare”, „The game is rotten”) oraz remiks od naszych. „BRYYN DRYYN” przypomina mi nieco wspomnianą płytę „M0nkyy Blood”, gdzie znalazł się kapitalny numer „YMPYYCHMYNT YYNNDD”, który – jak dla mnie – zawstydza tegoroczne poczynania Moderata. Szesnastominutowy „YGYPT” to z kolei miarowo odliczane rytmem mroczne techno, powoli wypuszczające kolejne pnącza w postaci rozmaitych brzmień. Nie ma tu dźwiękowego przepychu, bo rządy objął minimal.

Mam nadzieję, że David Doubek (aka Ventolin) nie jest astmatykiem, bo kto zaznał tej ciężkiej choroby ten wie, że pod tak samą nazwą krąży w obiegu farmaceutycznym lek poprawiający oddychanie. W tym przypadku terapia odbywa się w bezpiecznych warunkach i za pomocą syntezatorowych dźwięków. Taneczna elektronika Ventolina napędzana analogowym paliwem bardzo dobrze łączy się z tym, co prezentują RSS BoYS. Taką kompozycję jak „Knee jerk perk” można śmiało zestawić z norweską retrofuturystyczną muzyką Todda Terje. „Snare” i „The game is rotten” są zaś zdecydowanie bliższe berlińskiej odmianie tech-house’u.

Gdy tak patrzę na okładkę „The game YS R0TTYN” (swoją drogą przyciągającą wzrok) wykonaną przez dizajnerskie studio The Rodina, myślę sobie, czy jest to nowy trend w świecie elektronik zwiastujący o nadejściu vega techno? Niedawno za sprawą duetu N.M.O. dowiedziałem się o wykonywaniu w trakcie koncertu ćwiczeń fizycznych w rytm techno. To może RSS BoYS zaczną tworzyć swoje melodie/harmonie, np. potrząsając wcześniej przygotowanym koktajlem owocowym, który na koniec wypiją. Co wy na to?

 05.10.2016 | Mik.Musik.!. / BDTA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: