Juan Antonio Nieto – Imperfect

Pod koniec 2016 roku austriacki label Moozak wydał na kolorowej kasecie eksperymentalną elektronikę hiszpańskiego artysty.  

Juan Antonio Nieto przez wiele lat tworzył pod aliasem Pangea. W 2010 roku postanowił to zmienić i zaczął podpisywać wydawnictwa swoim nazwiskiem. Obszerna dyskografia twórcy liczy ponad kilkadziesiąt tytułów. Na większości z nich znajdziemy noise’ową, lo-fi’ową – często opartą o cyfrowy szum, trzaski, field recording i mnóstwo innych odgłosów – muzykę elektroniczną.   

Ubiegłoroczna taśma Nieto nosi tytuł „Imperfect” (nakład 100 sztuk, dostępna w ośmiu różnych kolorach) bardzo dobrze definiuje styl Hiszpana, momentami przypominający preparowany field recording, za czym przymawiają takie fragmenty jak „A4”, „A5” czy „B4”. W tym pierwszym ma się wrażenie, jakby nad głową przelatywały tabuny nietoperzy rażonych cyfrową sinusoidą noise’owego szumu. Drugą stronę otwierają dwa fascynujące nagrania – „B1”/„B2” – jednocześnie będące najbardziej wyciszonymi z całego zestawu, w których ambientowa melancholia przeradza się w szorstki, niepokojący hałas o niezidentyfikowanym źródle dźwięku. „B5” – jak i wspomniane „B1”/„B2” – może kojarzyć z dokonaniami Fenesza z okresu „Endless Summer”.

„Imperfect” to bardzo ciekawy materiał dający świeże spojrzenie na dosyć mocno wyeksploatowaną estetykę noise’u.              

30.11.2016 | Moozak

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: