People Like Us – Abridged Too Far

Brytyjska specjalistka od kolaży dźwiękowych Vicki Bennett (aka People Like Us) komponuje je od przeszło 25 lat. W tym roku wytwórnia Discrepant postanowiła wydać na winylu jej materiał sprzed 13 lat zrealizowany w ramach sesji dla Johna Peela i WFMU.   

Obszerna i bardzo ciekawa biografia Bennett tylko potwierdza, że jest nietuzinkową twórczynią zajmującą się szeroko pojętą sztuką dźwiękową. Jej prace gościły w najważniejszych galeriach / teatrach / operach itd., wystarczy wymienić kilka z nich: Tate Modern, The National Film Theatre, Purcell Room, The ICA, Opera w Sydney czy Pompidou Center. Co ciekawe, prawie cały katalog nagrań People Like Us jest dostępny do bezpłatnego pobrania dzięki stronie UbuWeb. Ma też na koncie współpracę z Matmos oraz Ergo Phizmizem. Brytyjka od wielu lat jest też związana z różnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie prezentuje swoje kolaże.

Album „Abridged Too Far” ukazał się w 2004 roku, jedynie w formie elektronicznej i na stronie UbuWeb. Teraz dostajemy winylową wersje z jedenastoma kompozycjami (przedtem było ich dwadzieścia jeden) oraz nową okładką zaprojektowaną przez samą Bennett. Artystka wręcz bawi się rozmaitymi tematami dźwiękowymi z lat 1920 – 1990. Szeroki zakres sampli daje duże możliwości w sklejaniu bardzo ciekawej narracji. Vicki doskonale żongluje popkulturą, wkładając ją między oldskulowym jazzem lat 30. i 40., muzyką filmową a bliższym naszych czasów popem. Oczywiście jest w tym wszystkim eksperymentalne mrugnięcie w stronę słuchacza, jak i nonszalancki humor dający nieskrępowaną lekkość utworom People Like Us.

 24.03.2017 | Discrepant

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: