Mankind – Missing Person

Już wiele zdradza sama okładka debiutanckiego albumu amerykańskiego songwritera – jest mrocznie, posępnie i depresyjnie, czyli wszystko na swoim miejscu.

Nie pytajcie mnie, bo nie mam praktycznie żadnej wiedzy na temat solowego projektu Draye’a Wilsona, podpisującego się jako Mankind. Ani też niewiele wiem o wytwórni 38nyc, która wydała na kasecie „Missing Person”. Wiem tyle, że Wilson jest nowojorskim artystą.   

Głos, gitara akustyczna/elektryczna, fortepian, perkusja i elektronika. Niby nic nowego, zaskakującego czy odkrywczego, to jednak bardzo dobrze się słucha tych dziesięciu utworów z „Missing Person”. Pierwsze skojarzenia lgną w stronę Wielkiej Brytanii, gdzie na myśl przychodzą Anathema, The Legendary Pink Dots, Antimatter. W dalszej kolejności odnalazłem nić porozumienia z norweską oficyną Miasmah. Dowodzący tym labelem Erik K. Skodvin (Svarte Greiner) bardzo lubi wydawać tego typu muzykę. Nie mogę także pominąć pewnego zestawiania ubiegłorocznej solowej płyty Norwega „Moss Garden” z „Missing Person”, ale na poziomie okładki (porównajcie kolorystykę obu wydawnictw). Trzeci istotny trop, to solowe dokonania Chino Moreno (Deftones), lecz spod szyldu Team Sleep.

Prawda jest taka, że gdybym nie wiedział kto kryje się za nazwą Mankind, to wskazałbym na nowe wcielenie Moreno lub jakąś kontynuację TS. Nie wierzycie mi na słowo? Więc przesłuchajcie chociażby dwa znakomite nagrania „Only God Above Me” i „Under Flame”. Mankind zbliżył się do godnych uwagi wzorców, ale bez wchodzenia w ich dźwiękowe „tyłki”.

11.04.2017 | 38nyc

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: