Anthony Braxton Quartet – Ao Vivo Jazz Na Fábrica

Wracam do brazylijskiej paczki z ubiegłorocznymi wydawnictwami z Selo Sesc. Koncertowy materiał przygotował Anthony Braxton wraz z nowojorskimi muzykami.

Przypomnę, że wytwórnia z São Paulo stworzyła koncertowy cykl pt. „Ao Vivo Jazz Na Fábrica”, w ramach którego zarejestrowała w ciągu ostatnich lat kilka znakomitych występów. Niedawno na blogu opisywałem z tej samej serii płytę zespołu Grupo Um – „Uma Lenda Ao Vivo”.  

Podwójny album Anthony Braxton Quartet nagrano w dniach 7-8 sierpnia 2014 roku. Wówczas 69-letni lider obsługiwał saksofon altowy, sopranowy i elektronikę, a obok niego wystąpili Taylor Ho Bynum (kornet, skrzydłówka, trąbka basowa), Ingrid Laubrock (saksofon sopranowy i tenorowy) oraz Mary Halvorson (gitara). Niewątpliwie jest to materiał wymagający sporego zaangażowania i skupienia (czas trwania jednej z kompozycji to 75 minut), ale opłaca się wejść w ich świat improwizacji, nieustannych zmian harmonii, tempa czy niekończących się solówek. Choć są też takie momenty, kiedy ten znamienity kwartet zwalnia i zaczyna hipnotyzować fakturą, brzmieniem, pojedynczym akordem, chłodną  i abstrakcyjną elektroniką.

Wielka szkoda, że tym razem Selo Sesc nie zamieściła na swoim kanale YouTube jakiegoś wycinka z tego koncertu. Po drugie, z tego, co mi wiadomo, brazylijski label nie ma też sprawnej dystrybucji w Europie, a sądzę, iż nie trzeba byłoby specjalnie szukać nabywców na tak niecodzienną muzykę, jaką zrealizowano w ramach „Ao Vivo Jazz Na Fábrica”.

2016 | Selo Sesc

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: