Vysoké Čelo – Űrutazás

Szczeciński duet Vysoké Čelo w zeszłym roku wydał debiutancki materiał, teraz wraca z nową EP’ką.

Projekt tworzą muzycy przedstawiających się jako M i J, którzy wymieniają wśród swoich muzycznych inspiracji takich artystów jak Stara Rzeka, Steven R. Smith, Klaus Schulze czy Tangerine Dream. Na Polyphonii szeroko rozpisywałem się na temat ich „Liści na Księżycu” – i to w bardzo dobrym świetle.

Najnowsza EP’ka Vysoké Čelo nosi tytuł „Űrutazás” (można ją pobrać na Bandcampie w opcji „name your price”). Jak czytamy na ich profilu BC: Teraz jesteś w kosmosie, w małym statku kosmicznym, siedząc w białym kostiumie i trzymając książkę Lema i ten album (…). Cztery nagarnia z tego minialbumu świadczą o tym, że ci młodzi artyści mają zamiar się rozwijać. Pierwsze dwa fragmenty mnie rozczarowały, ale już „Lot na Księżyc” sprawił znacznie więcej przyjemności z odkrywania dźwięków duetu – minimalistyczny beat, syntezatorowa elektronika czerpiąca z EL-muzyki, plus recytowany tekst w języku polskim, skłaniają do ponownego włączenia tego utworu. W nieco podobnym klimacie „Utracony kurs” także pomaga zatrzeć ślady po falstarcie z początku „Űrutazás”.

Na pewno brakuje im wciąż porządnej produkcji, zapewne lepszego sprzętu, ale ważne, że jest jest spory potencjał w M i J. Czekam na kolejny ruch.

24.04.2017 | Self-released

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: