Egopusher | Crying Vessel

Dwie płyty ze Szwajcarii, które ukazały się tego samego dnia. Przyglądam się debiutującemu duetowi Egopusher i czwartemu albumowi Crying Vessel.

Egopusher

Projekt Egopusher tworzą: Tobias Preisig (skrzypce, syntezatory) i Alessandro Giannelli (perkusja, syntezatory). Jego początki sięgają roku 2013. Jednak kluczowym momentem był udział artystów, jako sesyjnych muzyków, w trasie koncertowej Dietera Meiera. Wówczas członek Yellow promował swój solowy materiał „Out Of Chaos”. Po koncertowych wojażach, Preisig i Giannelli zabrali się za nagrywanie własnych kompozycji, czego efektem była pierwsza EP’ka.

Kilka improwizowanych sesji na skrzypce i perkusję, a w dalszej kolejności z udziałem syntezatorów oraz elektroniki, zaowocowało dziesięcioma utworami, które znalazły się na longplayu „Blood Red”. Egopusher nie silą się na odkrywanie nowych rejonów w muzyce elektronicznej, czy post rockowej. Raczej syntezują swoje dotychczasowej fascynacje, choćby soundtrackami do filmów SF z lat 70. i 80. (bardzo dobrze to słychać w utworze „Auf der Mauer”) i post rockiem z okolic irlandzkiej grupy God Is an Astronaut. Myślę, że nastrój „Blood Red” zainteresuje także miłośników ścieżki dźwiękowej do serialu „Stranger Things” i filmowych pejzaży w wykonaniu Warrena Ellisa. Dajcie szansę chłopakom z Egopusher!

13.10.2017 | Pusher Records

Crying Vessel Logo

Crying Vessel to solowe przedsięwzięcie Slade’a Templetona. Jego muzyczne korzenie sięgają post punku, industrialu i dark wave’u. Na poprzednich płytach artysta flirtował z trip-hopem, ale całe szczęście, że zerwał z gatunkiem już nieco wyeksploatowanym. Bardziej cenię drogę retromanii lat 80., którą Crying Vessel obrał na albumie „A Beautiful Curse”. Nie będzie przesadą, kiedy podpowiem, iż nowe kompozycje Templetona przyciągną uwagę szczególnie fanów wczesnych dokonań Depeche Mode, The Cure i U2 (np. „October”), a także The Sisters of Mercy, Japan czy Gary’ego Numana.

13.10.2017 | Manic Depression Records

*Na zdjęciu duet Egopusher

Jedna myśl na temat “Egopusher | Crying Vessel

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: