Glen – Crack

Gitary, bas i perkusja. Hałas, cisza i szaleństwo w toczącej się bryle dźwięku.

Berlińska grypa Glen powstała w 2015 roku, a tworzą ją: Wilhelm Stegmeier (gitara, wokal), Eleni Ampelakiotou (gitara, wokal), Benita Koschig (bas) i Mario Stahn (perkusja, wokal).

Jak sami piszą o swoim materiale z debiutanckiego longplaya „Crack”, iż jest on swoistą dekonstrukcją dobrze znanych stylistyk – post rock, doom metal, krautrock, noise rock, indie rock, funk, no wave czy free improv. Ja bym to raczej określił łączeniem wyżej wymienionych gatunków w sposób bardzo luźny i zaskakujący. W utworze „Hit” są nawet wplecione skrawki funku. „Go Boy” to już melodyjna i wyśmienita psychodeliczna piosenka zbliżająca się do Can, a bardziej współcześnie osadziłby ją w latach 90. na scenie alternatywnej z Chicago, choć skojarzenia z Ariel Pinkiem również są na miejscu. „Crack” także mocno pachnie krautrockiem Can, po czym nieoczekiwanie refren brzmi jak u The Velvet Underground, a za moment jak u Stereolab lub Slowdive.

Ponad szesnastominutowa kompozycja „D” zaczyna się od typowych gitarowych harmonii (post rock), ale dalej to już kameloniczne granie, bo jak to inaczej wytłumaczyć, kiedy no wave’owe riffy drgają ciekawą rytmiką, a w końcówce sprytnie zmieniają akcenty. W tym przypadku naprawdę szczere i proste granie, ale mające dużą siłę i energię. W „Discothèque” wiodące linie ciągną bas Koschig i gitary Stegmeiera/Ampelakiotou i ich bardzo dobre wokale. Nie byliby sobą, gdyby nie zaskoczyli w dalszej części zwrotem akcji. Kłębią się opary Sonic Youth.   

Polecam zapamiętać nazwę Glen, jak i poznać ich płytę „Crack”. Będę czekał na kolejne ich wydawnictwo!

24.11.2017 | Falling Elevators  

 

Strona Facebook Glen: www.facebook.com/bandGLEN

Strona Falling Elevators: www.falling-elevators.com

Strona Facebook: www.facebook.com/Falling-Elevators

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: